Urodził się na Górnym Śląsku, wychował w Galicji a zawodowo związał z Poznaniem. Dla Kuby te trzy regiony charakteryzują się nie tylko zróżnicowanym krajobrazem, gospodarką i kulturą, a przede wszystkim stanowią bogate źródła inspiracji. Śląska pracowitość, kreatywność Małopolan i poznańska przedsiębiorczość, to cechy powszechnie znane, ale też przydatne w zawodzie projektanta, który Kuba wykonuje od 2003 roku. Specjalizuje się w tworzeniu znaków i systemów identyfikacji wizualnej.

Zaczynał jako „wolny strzelec”, gdy podczas studiów tworzył plakaty i znaki graficzne dla małych firm, instytucji kulturalnych i klubów sportowych. Od 2008 roku związany z branżą IT. Rozpoczął pracę jako grafik w krakowskiej centrali Comarch SA, uczestnicząc w procesie rebrandingu korporacji, projektując logo produktów, publikacje drukowane (katalogi, raporty roczne) oraz elektroniczne (interfejsy, piktogramy). Następnie trafił do agencji interaktywnej SoInteractive, zbierając doświadczenia w pracy dla takich firm, jak: DB Schenker, Grupa Żywiec, Auchan, Meritum Bank i Farmacol SA.

Od młodości pasjonuje się sportem, nie tylko jako aktywnością fizyczną, ale także zdolnością do budowania wspólnoty i kreowania tożsamości. W 2011 roku dostał zadanie od poznańskiej agencji Kiwigroup zaprojektowania identyfikacji jubileuszowej 90-lecia Lecha Poznań. Był to drugi kontakt Kuby Malickiego z topowym polskim klubem sportowym, 5 lat wcześniej wygrał konkurs na jubileuszowe logo 100-lecia Wisły Kraków.

Dzięki dalszej współpracy z Kiwigroup wykonywał projekty dla największych polskich podmiotów sportowych, takich jak: Polski Związek Piłki Nożnej / Ekstraklasa SA / PGNiG Superliga / Polski Związek Tenisa / Polska Liga Koszykówki / Polski Związek Piłki Siatkowej / Speedway Ekstraliga / Polski Związek Hokeja na Trawie / Polska Federacja Bocci. W 2013 roku zaprojektował nowy Puchar Polski (trofeum) dla PZPN.

Oprócz sportu, pasją Kuby są podróże, najczęściej z rowerem, a od niedawna również z dzieciakami.

Zapraszam do współpracy!

| E | info (@) kubamalicki.pl | F | fb.com/kubamalicki